Základní informace

WERK ARENA není jenom název stávajícího zimního stadionu a domácího stánku extraligových hokejistů Třince, ale také název projektu, jehož předmětem je výstavba nové moderní víceúčelové haly, která bude sportovním a kulturně-společenským centrem města.

Nová WERK ARENA, vyrůstající na Frýdecké ulici, bude sloužit primárně hokeji. Halový prostor je však navržen tak, aby zde mohly probíhat i jiné sportovní aktivity (halové sporty) a různorodé kulturní a společenské akce (koncerty, výstavy, veletrhy, kongresy apod.).

Na ploše čtyř hektarů najdeme, kromě standardní ledové plochy, hlediště s kapacitou 5 400 diváků, moderní zázemí pro sportovce, nezbytné prostory pro divácký servis (bufety, sociální zařízení), obchody, kanceláře, VIP prostory a klubovou restauraci s výhledem na ledovou plochu, zázemí pro média, související provozní a technické zázemí apod. Nedílnou součástí projektu je vybudování příjezdové komunikace a parkovišť s kapacitou 580 stání. Odpovídající komfort zde nalezenou kromě sportovců také diváci, včetně rodin s dětmi. Projekt pamatuje také na imobilní návštěvníky. Pro ně bude k dispozici bezbariérový vstup, sociální zařízení a plocha v hledišti.

Zahájením provozu nové WERK ARENY se zlepší dostupnost ledových ploch v Třinci. Těžit z tohoto budou žákovské a mládežnické hokejové týmy, oddíl krasobruslení nebo hobby týmy, které se tak dostanou na led častěji.

Příprava projektu trvala bezmála čtyři roky. Stavební práce, jejichž generálním dodavatelem je liberecká stavební společnost Syner, byly zahájeny 10.10.2012. Půjde-li vše podle plánu, měla by být WERK ARENA dokončena v polovině roku 2014. Celkové náklady jsou cca 700 mil. Kč. Zhruba pětinu rozpočtu pokryje dotace EU. Projekt byl podpořen z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko částkou 126 mil. korun. Provozovatelem WERK ARENY bude akciová společnost HC Oceláři Třinec.

  • Virtuální 3D prohlídka WERK ARENY je k nahlédnutí ZDE