Základní informace

WERK ARENA je moderní víceúčelová hala, která je sportovním a kulturně-společenským centrem města. Je domácím stánkem extraligových hokejistů Třince a slouží primárně hokeji. Halový prostor je však navržen tak, aby zde mohly probíhat i jiné sportovní aktivity (halové sporty) a různorodé kulturní a společenské akce (koncerty, výstavy, veletrhy, kongresy apod.).

Na ploše čtyř hektarů najdeme, kromě standardní ledové plochy, hlediště s kapacitou 5 400 diváků, moderní zázemí pro sportovce, nezbytné prostory pro divácký servis (bufety, sociální zařízení), obchody, kanceláře, VIP prostory a klubovou restauraci s výhledem na ledovou plochu, zázemí pro média, související provozní a technické zázemí apod. Nedílnou součástí je příjezdová komunikace a parkoviště s kapacitou 580 stání. Odpovídající komfort zde naleznou kromě sportovců také diváci, včetně rodin s dětmi. Stavba pamatuje také na imobilní návštěvníky. Pro ně je k dispozici bezbariérový vstup, sociální zařízení a plocha v hledišti.

Příprava projektu trvala bezmála čtyři roky. Stavební práce, jejichž generálním dodavatelem byla liberecká stavební společnost Syner, byly zahájeny 10. 10. 2012. První extraligové utkání pak WERK ARENA hostila 12. 9. 2014. Celkové náklady na výstavbu byly cca 700 mil. Kč. Zhruba pětinu rozpočtu pokryla dotace EU. Projekt byl podpořen z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko částkou 126 mil. korun. Provozovatelem WERK ARENY je akciová společnost HC Oceláři Třinec.

  • Virtuální 3D prohlídka WERK ARENY je k nahlédnutí ZDE